با توسعه شرکتهای تجهیزات پزشکی و بزرگتر شدن کسب و کار آنها، معمولا فرآیندهای به همان اندازه به بلوغ نمی رسند. در اغلب موارد فعالیت های جدید به فعالیت های قبلی اضافه می گردد بدون آنکه به باز طراحی فرآیندها توجه شود. بعد از مدتی کارشناسان و در کنار آن مدیران شرکت شروع به گله کردن از حجم بالای کاغذ بازی، بوروکراسی زائد در شرکت و ناهماهنگی بین بخش می کنند. در کنار این مسائل ، اگر که سازمان سیستم مدیریت کیفیت نیز داشته باشد و این سیستم به شکل نامناسبی پیاده سازی شده باشد، میزان دردسر ها دو چندان می شود. از سویی دیگر یکی از دغدغه های همیشگی مدیران در تصمیم گیری، نبود اطلاعات کافی از درون سازمان در قالب آمار و ارقام و یا شفاف نبودن اطلاعات (و در برخی مواقع مغرضانه !) ایجاد شده می باشد. نبود اطلاعات و یا نقصان اطلاعات باعث می شود که مدیران نتوانند تصمیمات صحیح و دقیق اخذ کنند و یا بدلیل ناکافی بودن اطلاعات، تصمیمات مقطعی و همراه با ریسک بالا اتخاذ کنند. در این مقطع زمانی است که فعالیت جزیره ای واحدها و بخش های مختلف سازمان، کلافگی کاری ایجاد میکند و شرکت ها به دنبال راه کار میگردند. شرکت توسعه کیفیت در گذر سالها و بهره گیری از تجربیات غنی خود در حوزه مشاوره تخصصی شرکتها، راهکاری بسیار عالی، موثر و گره گشا به شما پیشنهاد می کند:

” بازطراحی فرآیندهای شرکت و الکترونیکی کردن سازمان”

در ادامه این مطالب به شما خواهیم گفت که چگونه سازمان خود را رشد دهید و در کنار آن خود را نیز توسعه دهید؛ توسعه متوازن و پایدار.

 سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار و استقرار نرم افزار در شرکت

نرم‌افزار مدیریت فرآیند کسب‌وکار که از این به بعد به اختصار BPMS خواهیم گفت،  به یک کسب‌وکار کمک می‌کند تا فرآیندهای کسب‌وکار اتوماسیون را تعریف، استقرار و مدیریت کند و فرآیندهای دستی زمان‌بر را به جریان‌های کاری ساده در برنامه‌های تجاری تبدیل کند.

با افزودن قابلیت‌هایی نظیر فضای ابر، هوش مصنوعی و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ، BPMS به” BPMS هوشمند ” یا اصطلاحا iBPMS تبدیل خواهد شد و موجب خودکارسازی بیشتر فرآیندها، سرعت بخشیدن به توسعه گردش کار در شرکت و بهبود هماهنگی فرآیندهای تجاری می‌شود.

BPMS چگونه به کسب و کار من کمک می کند؟

BPMS شما را قادر می سازد تا از اتوماسیون فرآیندهای کسب و کار برای ساده سازی انواع وظایف استفاده کنید و اطمینان حاصل کنید که فرآیندهای شرکت برای فعالیت هایی مانند بررسی و تأیید اسناد، مدیریت اسناد، فعالیت های بازاریابی، فروش ، مدیریت منابع انسانی و … به شکل مناسبی در حال اجرا هستند.

سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار (BPMS ) با خودکارسازی ارتباطات راه‌اندازی شده مانند یادآوری از طریق ایمیل، یادآوری‌های پرداختهای مالی، یکپارچه سازی فعالیت های بازاریابی و فروش، گردش کار را در سراسر تجارت شما بهبود می‌بخشد. BPMS حتی می تواند برای سازماندهی کمپین های بازاریابی ایمیلی مورد استفاده قرار گیرد و به شما کمک می کند پیام یا پاسخ مناسب را در زمان مناسب ارسال کنید. در این حالت پیگیری مذاکرات فروش، گزارش دهی به مدیریت بابت روند بازاریابی و کمپین های تبلیغاتی و … در لحظه امکان پذیر می باشد.

اتوماسیون پیشرفته و هوشمند - شرکت مشاوره توسعه کیفیت

مزایای سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار( BPMS)

راه حل های BPMS و iBPMS ساخت اتوماسیون گردش کار را در طیف گسترده ای از برنامه های تجاری، استانداردسازی فرآیندها و ارائه آسان می کند:

ارتقا توان مدیران در تصمیم سازی و تصمیم گیری

همانطور که در ابتدای مطلب گفته شد، یکی از مهمترین دغدغه ها و نگرانی های مدیران میانی و ارشد در یک شرکت، نبود اطلاعات کافی و عدم تناسب با واقعیت های شرکت می باشد. شرکتها به دلیل اینکه در گذر زمان متناسب با رشد خود، فرآیندهای خود را بازطراحی نکرده اند و از یک سیستم کاغذی استفاده می کنند، معمولا امکان این را ندارند که بتوانند در زمان کوتاه، اطلاعات مورد نیاز مدیران را فراهم سازند. با استقرار سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار( BPMS)، یک داشبورد مدیریتی ساخته می شود که در آن مدیران شرکت می توانند در لحظه شاخص ها و آمار و ارقام شرکت را ملاحظه کنند و متناسب با سطح تصمیمات خود ، از آن بهره ببرند.

بهره وری بیشتر

پیاده‌سازی نرم‌افزار مدیریت فرآیند کسب‌وکار به این معنی است که افراد در سراسر شرکت زمان کمتری را برای فرآیندهای دستی تکراری صرف می‌کنند و به آنها اجازه می‌دهد تا بر انجام کار تمرکز کنند و بهره‌وری را افزایش دهند.

افزایش چابکی

با توانمندسازی شرکت‌ها برای مستندسازی، استانداردسازی و خودکارسازی فرآیندهای کسب‌وکار، هدایت و واکنش به تغییرات را از طریق گسترش سریع و مداوم فرآیندهای جدید در سراسر سازمان آسان‌تر می‌کند.

همکاری هماهنگ و یکپارچه بین عناصر شرکت

BPMS تیم ها را قادر می سازد تا وظایف و تکالیف را به طور خودکار مسیریابی کنند و تضمین می کند که فرآیندهای جدید یا به روز شده در زمان واقعی اتخاذ می شوند و همه افراد را همیشه در یک صف واحد نگه می دارد.

افزایش میزان انطباق با الزامات قانونی و ممیزی ها

شرکت های تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی به شکل ادواری توسط اداره کل تجهیزات پزشکی و یا ممیزین استاندارد ISO13485 مورد ممیزی قرار می گیرند. با استفاده از BPMS مجموعه قوانین و الزامات حاکم را به راحتی در شرکت خود پیاده سازی کنید و با فراغ بال به استقبال بازرسی ها و ممیزی ها بروید. شما می توانید براحتی خود را با تغییر قوانین حاکم و استانداردهای جدید تطبیق دهید و ثبات در پاسخگویی را در شرکت خود استقرار دهید.

تعامل و پشتیبانی بهتر با مشتری

از آنجایی که BPMS کاربرد مداوم فرآیندهای تجاری را تضمین می کند، شرکت ها می توانند جنبه های کلیدی تعامل با مشتری را ایجاد، اجرا و نظارت کنند. مشتریان و شرکت‌ها از شخصی‌سازی بیشتر، پاسخ‌گویی یکپارچه شرکت به خواسته های مشتریان و مدیریت مستمر نیاز هایشان خرسند میگردند. این موضوع ضمن ارتقا سطح رضایت مشتریان، نشان دهنده یکصدایی و یکپارچگی یک شرکت در تعامل با مشتریان خود است.

اتوماسیون پیشرفته و هوشمند با BPMS

سیستم مدیریت فرآیند کسب و کار( BPMS) یک راه‌حل نرم‌افزاری هوشمند برای شرکت شماست. این سیستم مدیریتی، طراحی و استقرار فرآیندهای را از حدس و گمان خارج می‌کند و به شما این امکان را می‌دهد تا با استفاده از الگوها، رویکردی گام به گام را دنبال کنید. BPMS به شما راه حلی کارآمد و یکپارچه می دهد تا:

  1. فرآیندی را که می خواهید نرم افزاری کنید، شناسایی و طراحی کنید.

منطق کسب و کار فرآیند را درک کنید و هر گونه مستندات خروجی یا مدل های فرآیندی را که آن را تعریف می کند بررسی کنید.

  1. مراحل در جریان فرآیند کسب و کار را مدل سازی کنید.

مراحل فرآیند کسب و کار را در BPMS تعریف کنید و سناریوهای مختلف کسب و کار را در پلتفرم با استفاده از ابزارهای مدل سازی داخلی آزمایش کنید.

  1. به جای نوشتن خرید نرم افزارهای تجاری و از پیش آماده در بازارسیستم نرم افزاری خاص شرکت خود را طراحی کنید و بسازید .

با استفاده از تجربیات شرکت توسعه کیفیت در طراحی و ساخت نرم افزار های کسب و کار، جریان‌های فرآیند و رابط‌های کاربری را برای کسب‌وکار خود ایجاد کنید.

  1. اتوماسیون خود را راه اندازی کنید و با تیم یا شرکت خود در سراسر شرکت به اشتراک بگذارید.

ما چه خدماتی برای الکترونیکی کردن سازمان شما ارائه می دهیم

وظیفه تیم ” راهکارهای سازمانی- Bussiness Solutions” در شرکت توسعه کیفیت، آنالیز بازار و شرکت های حوزه تجهیزات پزشکی، آزمایشگاهی و دارویی است تا بر آن اساس راه حل هایی برای برون رفت از وضع موجود داشته باشند و خود را برای  پیاده سازی استراتژی های شرکت آماده نمایند. در راستای نرم افزاری کردن شرکت ها، تیم ما به شما کمک خواهد کرد تا یک نرم افزار متناسب و خاص شرکت خود توسعه دهید. گام هایی که ما برای شما اجرا میکنیم شامل موارد ذیل می باشد:

  • انجام Gap Analysis
  • شناسایی فرآیندها
  • بازطراحی کلیه فرآیندهای شرکت
  • تعیین نقاط کلیدی، گلوگاه های کاری و نقاط تصمیم گیری مدیران
  • استقرار نرم افزار برای شرکت
  • تهیه و اجرای داشبورد مدیریت برای مدیران ارشد

با ما در تماس باشید تا در قالب جلسات رایگان مشاوره، شما را با این زمینه بیشتر آشنا کنیم.

مقالات طراحی سیستم های الکترونیکی
دسته‌بندی مطالب
عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار درباره تجهیزات پزشکی را با عضویت در خبرنامه توسعه کیفیت دریافت خواهید کرد.