حوزه بازرگانی و واردات تجهیزات پزشکی و ازمایشگاهی همواره از فعالیت های سود آور و تهییج کننده برای افراد بوده است. حوزه ای که همواره با حواشی و البته سودآوری چشم گیر آن، برای بسیاری جذابیت آن را دوچندان نموده  است.

واردات تجهیزات پزشکی

همواره ورود به این بخش از بازار برای بسیاری از افراد دست نیافتنی و رویایی بوده است. پیچیدگی ، تنوع و تغییر دائم قوانین و مقررات در این بخش، از عواملی بوده است که باعث شده افراد دچار سردرگمی شوند و احیانا مسیر اشتباهی را دنبال نمایند؛ چرا که بعضا مسیر اشتباه براحتی قابل بازگشت و یا اصلاح نبوده و شرکت ها را متحمل هزینه گزافی میکند.

بازرگانی تجهیزات پزشکی

از سوی دیگر اداره كل تجهيزات پزشكي در راستاي اصلاح روال كارشناسـي و ايجـاد بانـك اطلاعـاتي جـامع از وسـايل و تجهيزات پزشكي، دندانپزشكي و آزمايشگاهي كه مجوز ورود به كشور دارند و با هدف اطلاع رسـاني بـه كـاربران در سطح كشور و افزايش دقت در بررسي هاي كارشناسي اقدام به اجراي طرح بلند مدت ثبـت وسـايل پزشـكي نموده است. در حال حاضر روال کلی ثبت تجهیزات پزشکی ، دندانپزشکی و آزمایشگاهی به شکل زیر میباشد:

پس از ثبت کالا در سامانه های وزارت بهداشت و اداره کل تجهیزات پزشکی، می بایست نسبت به حمل و ورود کالا به کشور اقدام نمایید. در حال حاضر روال ورود کالاهای ثبت شده در اداره کل تجهیزات پزشکی به شرح ذیل می باشد:

همانطور که مشاهده می فرمایید فرایندهای ذکر شده بسیار راحت و روان ترسیم شده است. هر یک از این فرآیندها دارای ظرافت و پیچیدگی ها خاص خود می باشد که نیاز است در طی ثبت و یا ورود کالا به آن توجه نمود. در کنار این مهم، فرآیندها جانبی تاثیر گذار بر این فرآیندها می بایست به شکل دقیق و صحیحی دنبال شود تا امکان وارادات کالا به شکل مناسبی صورت گیرد.

فرآیند اخذ مجوز
بر اساس دو فرآیند ذکر شده، شرکت توسعه کیفیت با بهره گیری از کارشناسان خبره و با تجربه در حوزه واردات، به شما کمک می کند تا این فرایندها را در کمترین زمان ممکن طی نمایید. با ما در تماس باشید تا از آخرین تحولات و مجموع رخدادهای حوزه واردات تجهیزات پزشکی ، دندانپزشکی و آزمایشگاهی مطلع شوید.

 

خدمات مشاوره تجهیزات پزشکی ایران
مشاوره ISO 13485
اخذ مجوز تولید اداره کل تجهیزات پزشکی
ثبت شرکت های توزیع کننده تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی

مقالات ثبت شرکت های وارد کننده تجهیزات پزشکی و آزمایشگاهی
دسته‌بندی مطالب
عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار درباره تجهیزات پزشکی را با عضویت در خبرنامه توسعه کیفیت دریافت خواهید کرد.