فهرست مطالب

اخذ پروانه تولید اداره کل تجهیزات پزشکی

 

شرکت های حوزه تجهیزات پزشکی که تمایل به اخذ پروانه از اداره کل تجهیزات پزشکی را داشته باشد نیاز است تا روال های خاصی را در اداره کل تجهیزات پزشکی طی نمایند. اصولاً شرکت های حوزه تجهیزات پزشکی که به دنبال اخذ پروانه تولید ، پروانه فروش و یا مجوز فروش برای محصولات پزشکی، دندانپزشکی و آزمایشگاهی خود می باشند نیاز است تا فرآیندهای منطقی اداری و الزامات قانونی را طی نمایند. برای اخذ پروانه تولید تجهیزات پزشکی از اداره کل تجهیزات پزشکی نیاز است تا هر شرکت گام های زیر را دنبال نماید:

گام اول: کلیه شرکت‌های برای دریافت پروانه تولید اداره کل تجهیزات پزشکی می بایست نسبت به استقرار استاندارد بین المللی ایزو ۱۳۴۸۵ اقدام نمایند. در این مرحله نیاز است شرکت تولید کننده نسبت به اخذ قرارداد جهت کسب گواهینامه بین المللی ایزو ۱۳۴۸۵ اقدام نماید. پیاده سازی استاندارد بین المللی ایزو ۱۳۴۸۵ برای محصولات پزشکی ، آزمایشگاهی  و دندانپزشکی بسیار متنوع و پیچیده می باشد. معمولا در این مرحله شرکتهای تولید کننده از مشاورین این حوزه جهت پیاده سازی استاندارد بین المللی ۱۳۴۸۵ استفاده می نمایند . شرکت توسعه کیفیت با ۱۲ سال سابقه در پیاده سازی استاندارد بین المللی ISO13485  شما را در این مسیر همراهی می نماید. با ما در تماس باشید تا شما را در پیاده سازی این استاندارد بین المللی کمک نماییم.

گام دوم:  تهیه تکنیکال فایل بر اساس محصول از جمله مواردی است که شرکت تولید کننده می بایست نسبت به تهیه آن اقدام نماید. در صورتی که نسبت به تهیه تکنیکال فایل محصول پزشکی سوالی دارید و یا به راهنمایی نیاز دارید می توانید از لینک های ذیل استفاده نمایید:

تهیه تکنیکال فایل کیت های تشخیص ویروس کرونا (covid19)

تهیه تکنیکال فایل (پرونده فنی ) برای محصولات مصرفی تشخیص پزشکی آزمایشگاهی (InVitro Diagnostic)

– پرونده فنی ( تکنیکال فایل ) یا پرونده جامع دارویی CE اروپایی برای تجهیزات پزشکی

برای نشان دادن توانمندی محصول خود، شما می بایست نشان دهید که تجهیز پزشکی، آزمایشگاهی و یا دندان پزشکی شما توانایی برطرف سازی نیاز مشتریان را دارد. به عبارت دیگر وسیله از نظر ایمنی و عملکردی در سطح قابل قبولی می باشد . یکی از راه های اثبات این موضوع، انجام تست های آزمایشگاهی توسط مراکز مورد تایید اداره کل تجهیزات پزشکی می باشد. جهت مشاوره برای تست های آزمایشگاهی برای محصولات خود می توانید با ما تماس بگیرید.

گام چهارم: در این گام شما می بایست نسبت به ثبت درخواست خود برای تولید تجهیزات پزشکی اقدام نمایید. پس از ثبت درخواست برای تولید یک محصول پزشکی، دندان پزشکی و یا آزمایشگاهی، اداره کل تجهیزات پزشکی نسبت به بررسی درخواست شرکت اقدام می نماید. در صورتی که کارشناس پرونده اطلاعات بارگذاری شده را کافی بداند تایید اولیه پرونده پزشکی و یا اصطلاحاً موافقت اصولی صورت می گیرد. در گام های بعدی شما می بایست نسبت به تکمیل اطلاعات درخواستی پرونده خود اقدام نمایید. دقت نظر داشته باشید که اطلاعات درخواستی به نحوه صحیح ، دقیق و کامل تکمیل گردد.  کارشناس پرونده در این مرحله نسبت به بررسی دقیق اطلاعات تکمیلی و بررسی تکنیکال فایل محصول اقدامات کافی و لازم را انجام میدهد. در صورت تایید، نسبت به تعیین زمان بازدید محل تولید اقدام می نماید. در صورتی که الزامات تولید خوب( GMP ) به نحو مناسبی پیاده سازی شده باشد و از سوی دیگر مستندات به شکل کافی و صحیح موجود باشد،  نسبت به صدور پروانه تولید اقدام می گردد و برای شما کد IRC صادر می شود.

مطالب مرتبط:

تهیه تکنیکال فایل و مشاوره جهت اخذ پروانه ساخت / پروانه تولید / مجوز فروش از اداره کل تجهیزات پزشکی

تهیه تکنیکال فایل و مشاوره جهت اخذ پروانه ساخت اداره کل تجهیزات پزشکی

هادی ملکی

هادی ملکی

مدیر عامل

۱۳ + ۹ =

اشتراک گذاری این مقاله:
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
مطالب برگزیده
برنامه جامع معتبر سازی چیست-شرکت توسعه کیفیت

برنامه جامع معتبر سازی چیست؟

چگونه یک برنامه جامع معتبر سازی بنویسیم؟  این مقاله توسط واحد معتبر سازی و صحه گذاری شرکت توسعه کیفیت نگارش شده است. در این

اصول انبارداری و دارویی

اصول انبارداری دارویی

تعریف اصول انبارداری و دارویی (GSP) به منظور حفظ کیفیت اصلی محصول، هر فعالیتی در توزیع فرآورده های دارویی باید بر اساس سه اصول عملکرد

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار درباره تجهیزات پزشکی را با عضویت در خبرنامه توسعه کیفیت دریافت خواهید کرد.