کشور هایی که برای صادرات به آنها نیاز به CE است
فهرست مطالب

کشور هایی که برای صادرات به آنها نیاز به CE است

نشان CE برای برخی از گروه های کالایی که برای فروش در منطقه اقتصادی اروپا در نظر گرفته شده اند (۲۷ کشور عضو اتحادیه اروپا ، ۴ عضو EFTA به علاوه سوئیس) و ترکیه الزامی است. انگلستان. تولید کننده محصولات ساخته شده در منطقه اقتصادی اتحادیه اروپا و وارد کننده کالاهای ساخته شده در کشورهای دیگر تأیید می کند که کالاهای دارای نشان CE مطابق با استانداردهای EEA هستند.
از سال ۲۰۱۹ ، نشان CE برای کشورهای موافقت نامه تجارت آزاد اروپای مرکزی (CEFTA) نیازی نبود . از سویی دیگر سایر اعضای غیر عضو نظیر اعضای آلبانی ، مقدونیه شمالی ، صربستان و مونته نگرو که برای عضویت در اتحادیه اروپا تقاضا کرده بودند ، بسیاری از استانداردهای اتحادیه اروپا را در داخل تصویب کردند.

 

قوانینی که برای نشان CE نیاز است

مسئولیت نشان CE بر عهده کسی است که این محصول را در اتحادیه اروپا به بازار عرضه کند ، یعنی تولید کننده مستقر در اتحادیه اروپا ، وارد کننده یا توزیع کننده کالای ساخته شده در خارج از اتحادیه اروپا یا دفتر مستقر در اتحادیه اروپا از تولید کننده غیر اتحادیه اروپا. تولید کننده یک محصول، نشان CE را بر روی آن می گذارد.

اما قبل از اینکه محصول بتواند دارای نشان CE باشد ، باید برخی اقدامات واجب را انجام دهد. تولیدکننده باید ارزیابی انطباق(Conformity Assesment) را انجام داده ، یک پرونده فنی یا اصطلاحا تکنیکال فایل (Technical File) تنظیم کرده و یک اظهارنامه تطابق (Declaration of Conformity) مد نظر اتحادیه اروپا برای محصول را امضا کند. مستندات در صورت درخواست در اختیار مقامات قرار می گیرد.

واردکنندگان محصولات به اتحادیه اروپا باید تأیید کنند که سازنده درخارج از اتحادیه اروپا اقدامات لازم را انجام داده است و در صورت درخواست، اسناد موجود است. واردکنندگان همچنین باید اطمینان حاصل کنند که همیشه ارتباط با تولید کننده برقرار است.
توزیع کنندگان باید بتوانند به مقامات ملی نشان دهند که با احتیاط عمل کرده اند و باید از طرف سازنده یا وارد کننده تأیید کنند که اقدامات لازم انجام شده است.


اگر واردکنندگان یا توزیع کنندگان محصولات را تحت نام خود به بازار عرضه کنند ، مسئولیت های تولید کننده را بر عهده می گیرند. در این حالت ، آنها باید اطلاعات کافی در مورد طراحی و تولید محصول داشته باشند ، زیرا در هنگام قرار دادن نشان CE مسئولیت قانونی را بر عهده می گیرند.

اینکه وقت ارزشمند خود را به مطالعه این مقاله اختصاص دادید از شما سپاسگزاریم.

برای مطالعه مقاله شماره ۴ روی لینک زیر کلیک کنید.

مقررات برای درج نشان CE

اشتراک گذاری این مقاله:
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب برگزیده
مشاوره ایزو 9001

مشاوره ایزو ۹۰۰۱

سیستم های مدیریت کیفیت ISO 9001 استاندارد ISO 9001 یک استاندارد بین المللی مدیریت کیفیت است که برای هر نوع سازمانی در هر بخش یا

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار درباره تجهیزات پزشکی را با عضویت در خبرنامه توسعه کیفیت دریافت خواهید کرد.