رفع تعهذات ارزی
فهرست مطالب

 

آیافاکتور های فروش دندان پزشکی مشمول ارز می شود؟

لزوم بارگذاری درخواست دندانپزشک و لابراتوار در سامانه توزیع آیمد علاوه بر فاکتور فروش توسط شرکتها در خصوص مواد و تجهیزات دندانپزشکی مشمول ارز رسمی پیرو اطلاعیه شماره ۸ ساماندهی شبکه توزیع

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات و ملزومات پزشکی، دکتر محمد مهدی گلابگیران رئیس اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی گفت: پیرو اطلاعیه های قبلی در خصوص ساماندهی شبکه توزیع اقلام حوزه تجهیزات پزشکی مورخ ۱۳۹۸/۰۴/۱۹ به اطلاع می رساند جهت اطمینان از رسیدن کالا به دست متقاضی، شرکتها علاوه بر بارگذاری فاکتور فروش می بایست درخواست متقاضی را در قالب سربرگ دندانپزشک و یا لابراتوار با مهر و امضاء متقاضی، در سامانه توزیع ارز رسمی بارگذاری نمایند و هیچ مدرک دیگری برای فروش از طریق سامانه توزیع ارز رسمی نیاز نمی باشد.

وی افزود: بدیهی است کلیه اطلاعات لازم از قبیل نام و نام خانوادگی، آدرس محل، شماره نظام پزشکی و درخواست دندانپزشک و یا لابراتوار به انضمام مهر و امضاء متقاضی باید بر روی سربرگ موجود و در سامانه توزیع بارگذاری شده باشد.

دکتر گلابگیران گفت: با توجه به مشکلات پیش آمده در خصوص عدم تایید فاکتور توسط دندانپزشکان و لابراتوارها و در نتیجه برگشت کالا به انبار مجازی شرکتها، با همکاری اداره فناوری و اطلاعات بررسی های لازم انجام گردید و این مشکل نیز مرتفع گردید. لذا چنانچه متقاضی تا دو هفته نسبت به تایید فاکتور مربوطه اقدام ننماید به منزله تایید فاکتور می باشد و از انبار مجازی شرکت تأمین کننده و یا توزیع کننده کسر خواهد شد و متقاضی صرفاً جهت عودت کالا می تواند در سامانه توزیع، گزینه رد را تایید نماید. رئیس اداره مواد و تجهیزات دندانپزشکی همچنین اظهار کرد: شرکتها باید فاکتورها را بر اساس دستورالعمل فاکتور و پیش فاکتور که در پورتال imed در بخش دستورالعمل ها نیز موجود می باشد صادر نمایند و بارگذاری فاکتورها خارج از ضوابط موجود ارزشی ندارد و تخلف محسوب می گردد. دکتر گلابگیران در پایان گفتند: خرید کالاهای با ارز رسمی توسط اصناف، از دندانپزشکان و یا لابراتوارها غیر قانونی می باشد و دندانپزشکان لازم است چنانچه کالایی مورد استفاده آنها نیست از خریداری آن ممانعت کنند تا کالاها بدست مصرف کننده حقیقی برسد و در صورت مشاهده چنین موضوعی، صنف خاطی مطابق مقررات اعمال قانون خواهد شد. جهت مشاوره تهیه تکنیکال فایل اداره کل تجهیزات پزشکی IMED لطفا کلیک کنید.

هشتم آبان ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۲۸

اشتراک گذاری این مقاله:
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب برگزیده
گواهینامه 17025 چیست

گواهینامه ۱۷۰۲۵ چیست؟

گواهینامه ۱۷۰۲۵ چیست؟ گواهینامه ایزو ۱۷۰۲۵ یک استاندارد جهانی و کارشناسانه مخصوص آزمایشگاه های تست و واسنجی است که به دستیابی شایستگی این آزمایشگاه ها

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار درباره تجهیزات پزشکی را با عضویت در خبرنامه توسعه کیفیت دریافت خواهید کرد.