CE چیست و چگونه به اروپا صادرات کنیم؟
فهرست مطالب

 

CE چیست و چگونه به اروپا صادرات کنیم؟

CE یک علامت صدور گواهینامه است که نشان دهنده انطباق با استانداردهای بهداشتی ، ایمنی و حفاظت از محیط زیست برای محصولات فروخته شده در منطقه اقتصادی اروپا (EEA- European Economic Area) است. نشان CE همچنین در محصولات فروخته شده در خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA)که مطابق با استانداردهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA- European Economic Area)تولید شده اند ، یافت می شود.


این امر باعث می شود که نشانه CE حتی در افرادی که با منطقه اقتصادی اروپا آشنا نیستند ، در سراسر جهان قابل تشخیص باشد. به همین معنا شبیه اظهارنامه انطباق (FCC(Federal Communications Commission است که در برخی از دستگاه های الکترونیکی فروخته شده در ایالات متحده استفاده می شود.
علامت CE عبارت است از محصولی که مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا برای بهداشت ، ایمنی و حفاظت از محیط زیست باشد.
علامت تجاری شامل لوگوی CEMARK و در صورت لزوم ، شماره شناسایی چهار رقمی نهاد مطلع(Notify Body) است که در روش ارزیابی انطباق شرکت دارند.

CE

CE” بعضاً به عنوان مخفف “Conformité Européenne” (عبارتی فرانسوی برای “انطباق اروپایی”) ذکر شده است ، اما در قانون مربوطه به این صورت تعریف نشده است. علامت CEMARK  نشان می دهد که این محصول بدون توجه به کشور مبداء آن ، ممکن است در هر بخشی از منطقه اقتصادی اروپا آزادانه به فروش برسد.
از این که وقت با ارزش خود را به مااختصاص دادید از شما سپاسگزاریم.
برای مطالعه ادامه مطالب روی لینک زیر کلیک کنید.
مقاله شماره دو (معنا و مفهوم CE چیست؟)

 

اشتراک گذاری این مقاله:
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در twitter
Twitter
اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در facebook
Facebook
اشتراک گذاری در telegram
Telegram

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مطالب برگزیده
مشاوره ایزو 9001

مشاوره ایزو ۹۰۰۱

سیستم های مدیریت کیفیت ISO 9001 استاندارد ISO 9001 یک استاندارد بین المللی مدیریت کیفیت است که برای هر نوع سازمانی در هر بخش یا

عضویت در خبرنامه

آخرین اخبار درباره تجهیزات پزشکی را با عضویت در خبرنامه توسعه کیفیت دریافت خواهید کرد.