CE چیست و چگونه به اروپا صادرات کنیم؟

CE چیست و چگونه به اروپا صادرات کنیم؟

 

CE چیست و چگونه به اروپا صادرات کنیم؟

CE یک علامت صدور گواهینامه است که نشان دهنده انطباق با استانداردهای بهداشتی ، ایمنی و حفاظت از محیط زیست برای محصولات فروخته شده در منطقه اقتصادی اروپا (EEA- European Economic Area) است. نشان CE همچنین در محصولات فروخته شده در خارج از منطقه اقتصادی اروپا (EEA)که مطابق با استانداردهای منطقه اقتصادی اروپا (EEA- European Economic Area)تولید شده اند ، یافت می شود.


این امر باعث می شود که نشانه CE حتی در افرادی که با منطقه اقتصادی اروپا آشنا نیستند ، در سراسر جهان قابل تشخیص باشد. به همین معنا شبیه اظهارنامه انطباق (FCC(Federal Communications Commission است که در برخی از دستگاه های الکترونیکی فروخته شده در ایالات متحده استفاده می شود.
علامت CE عبارت است از محصولی که مطابق با استانداردهای اتحادیه اروپا برای بهداشت ، ایمنی و حفاظت از محیط زیست باشد.
علامت تجاری شامل لوگوی CEMARK و در صورت لزوم ، شماره شناسایی چهار رقمی نهاد مطلع(Notify Body) است که در روش ارزیابی انطباق شرکت دارند.

CE

CE” بعضاً به عنوان مخفف “Conformité Européenne” (عبارتی فرانسوی برای “انطباق اروپایی”) ذکر شده است ، اما در قانون مربوطه به این صورت تعریف نشده است. علامت CEMARK  نشان می دهد که این محصول بدون توجه به کشور مبداء آن ، ممکن است در هر بخشی از منطقه اقتصادی اروپا آزادانه به فروش برسد.
از این که وقت با ارزش خود را به مااختصاص دادید از شما سپاسگزاریم.
برای مطالعه ادامه مطالب روی لینک زیر کلیک کنید.
مقاله شماره دو (معنا و مفهوم CE چیست؟)

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید