دسته‌بندی نشده

با حضور مدیر کل تجهیزات پزشکی، برگزار گردید؛


با حضور مدیر کل تجهیزات پزشکی، برگزار گردید؛

“اولین گردهمایی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی منطقه هفت کشور” در اصفهان / تدوین دستورالعمل شرکت های مستقل به منظور تسریع در صدور پروانه ساخت

به گزارش روابط عمومی اداره کل تجهیزات پزشکی، اولین گردهمایی تولید کنندگان تجهیزات پزشکی منطقه هفت کشور با حضور جناب آقای مهندس صفوی مدیر کل امور تجهیزات و ملزومات پزشکی ، سرکار خانم دکتر چنگیز رییس دانشگاه علوم پزشکی اصفهان و جناب آقای دکتر قاضی عسگر معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری اصفهان ، چهارشنبه ۱۶ مرداد ماه ۹۸ در دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار شد.

در این گردهمایی ، برای اولین بار ۶۷ شرکت تولید کننده و ۱۳ شرکت نوپا در حوزه تولید تجهیزات پزشکی مستقر در منطقه هفت کشور شامل استان های اصفهان ، چهار محال و بختیاری و یزد، به عنوان سومین قطب تولید تجهیزات پزشکی در کشور ، به منظور بررسی و بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات موجود در مسیر تولید تجهیزات پزشکی گرد هم آمده و همراهی و همکاری مدیران ارشد حوزه تجهیزات پزشکی در کشور را در خصوص رفع موانع پیش روی تولید ،خواستار شدند.

برای این منظور مجموعه ای از روسای اداره کل از جمله سرکار خانم مهندس مختاری رییس اداره نظارت بر تولید و کنترل کیفی ، جناب آقای مهندس علاالدین رییس اداره نظارت بر تامین و نگهداشت ، سرکار خانم مهندس شهبازی رییس اداره فناوری اطلاعات به همراه مجموعه معاونین دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ، مدیران و روسای تجهیزات پزشکی دانشگاه های منطقه در فضایی علمی، چالشی و دوستانه در خصوص مشکلات و دغدغه های فعلی تولیدکنندگان بحث و جهت دستیابی به مصوبات عملیاتی و راه گشا تلاش نمودند.

در پایان با رویکرد مثبت جناب آقای مهندس صفوی و سایر اعضای جلسه در جهت تسهیل و تسریع حداکثری فرآیند های تولید ، ۱۱ مصوبه به عنوان نتایج نهایی گردهمایی ، به تصویب مدیر کل امور تجهیزات پزشکی رسید ، که از مهمترین آنها می توان به ” صدور دستور طراحی فرآیند و تدوین دستورالعمل شرکت های مستقل در صدور پروانه ساخت تجهیزات پزشکی ” اشاره نمود.

همچنین همراه با برگزاری گردهمایی فوق دو نمایشگاه تخصصی به منظور ارایه دستاوردهای تولیدی تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی منطقه و شرکت های نوپا فعال در این حوزه برگزار گردید. مدیر کل تجهیزات پزشکی به همراه هیات همراه از تک تک غرفه های شرکت های نوپا و تولیدکننده بازدید و علاوه بر مشاهده دستاوردها و توان علمی و فنی هر یک از شرکت ها، مشکلات و دغدغه هایی که هر یک از ان ها با آن مواجه هستند را صبورانه بررسی و دستورات لازم جهت از میان برداشتن هر یک بیان نمود.

در کنار برگزاری گردهمایی و نمایشگاه های فوق ، اولین نمایشگاه نیازمندی های مراکز درمانی کشور در حوزه تولید تجهیزات پزشکی با رویکرد نمایش آن دسته از تجهیزات پزشکی مصرفی که بروز تحریم های خارجی و همچنین عدم وجود تولیدکننده داخلی ، فرآیند تامین و تدارک آنها در مراکز درمانی را دچار مشکل ساخته است، برگزار شد. این نمایشگاه با استقبال مثبت تولیدکنندگان، فناوران و سرمایه گذاران علاقمند به حوزه تجهیزات پزشکی مواجه و امیدها پیرامون آغاز نهضت خودکفایی در تولید تهیزات پزشکی کشور را پررنگ تر نمود.

بیستم مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۸:۳۷

پاسخ دهید

آدرس پست الکترونیکی شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای اجباری مشخص شده اند *